Kids Tâmpa, victorie cu CS Blejoi

Publicat: duminică, 1 Mai 2022 , ora 8.49

Kids Tâmpa a învins liderul playout-ului din Seria a 5-a a Ligii a 3-a, CS Blejoi. Jucătorii, pregătiți de Ciprian Anghel și Vasile Tatarciuc, s-au impus cu 2-1, după 1 la 1 la pauză. Prahovenii au deschis scorul prin Lambru, din penalty in minutul 28 iar Nechita a egalat în prelungirile primei reprize. În prelungirile partidei același Nechita a reușit dubla și a adus victoria brașovenilor care evoluau în acel moment cu un om în plus. Tot în Liga a treia, dar în play-off, Cetate Râșnov a terminat la egalitate meciul disputant, pe teren propriu, cu echipa secundă a celor de la Sepsi Sf. Gheorghe, scor 1 la 1. Elevii lui Petre Lucian au deschis scorul prin Ciopo, dar covasnenii, antrenați de Sandu Andrași, au restabilit egalitatea cu reușita lui Bende.