FC Brașov, o nouă victorie

Publicat: vineri, 22 Iulie 2022 , ora 8.52

Într-un meci amical disputat pe stadionul Celuloza din Zărnești, FC Brașov a obținut cea de-a doua victorie a perioadei de pregătire.

Echipa antrenată de Dan Alexa a învins, cu 2-1, formația nou-promovată în liga a treia, a lui Mihai Stere, ACSO Zărnești.

Stegarii au deschis scorul în minutul 29. Lascu a luat o acțiune pe cont propriu și a finalizat cu un șut în forță, sub bară. Vlad Berloiu a egalat în minutul 71, din penalty. Victoria celor de la FC Brașov a fost adusă de croatul Ivan Fustar. Acesta a marcat în minutul 93, cu capul, după centrarea din corner a lui Constantin.

La finalul meciului, antrenorul stegarilor, Dan Alexa, a declarat că nu rezultatul este important.

În această dimineață, FC Brașov va susține un nou amical. Galben-negrii vor întâlni, de la ora 11.00, la Tărlungeni, pe Progresul Spartac.