SR Brașov s-a calificat, în turul 3 al Cupei României, la fotbal

Publicat: joi, 1 Septembrie 2022 , ora 7.20
SR Brașov s-a calificat dramatic în turul 3 al Cupei României. Galben-negrii erau conduși cu 1-2 în prelungirile partidei cu AFC Odorheiu Secuiesc , dar au întors extraordinar rezultatul în câteva minute!
Harghitenii au deschis scorul în minutul 11, prin Kovacs Laszlo care a marcat cu un șut plasat din câțiva metri. Odorheiu Secuiesc a făcut 2-0 în minutul 53 prin Raul Gavîrlița. SR Brașov a marcat golul de 1-2 în minutul 76. Carlo Danciu a reluat cu capul, plasat, sub transversală, centrarea perfectă a lui Vlad Olteanu! După doar un minut, Nicoloiu a scăpat spre poartă, singur cu portarul, dar goalkeeper-ul harghitenilor a respins șutul fotbalistului brașovean. Stegarii au revenit senzațional pe finalul confruntării! Au egalat în minutul 94, iar Căucă a adus victoria și, implicit, calificarea, în minutul 90+9, după un penalty transformat impecabil, în vinclu!