FC Brasov, remiză albă pe Tineretului, cu CSM Slatina

Publicat: duminică, 2 Octombrie 2022 , ora 13.34

Într-un meci din etapa a 8-a a Ligii a 2-a de fotbal, FC Brașov a terminat la egalitate, scor 0-0, în compania celor de la CSM Slatina, la capătul unui meci modest. Cu multe schimbări în formula de start față de duelul din cupă, stegarii au început mai bine partida, însă Neagrean și Mbombo nu au fost inspirați. După pauză, oaspeții au avut marile ocazii ale confruntării. În minutul 57, după o gafă a defensivei brașovene, Luis Nițu a tras pe jos, din 10 metri, puțin pe lângă stâlpul din stânga. Două minute mai tărziu, oaspeții au avut și o bară, la șutul din câțiva metri al lui Leață, iar apoi Micu a intervenit salvator. Chiar dacă a schimbat 4 jucători în același timp, Dan Alexa nu s-a dovedit inspirat, astfel că galben-negrii nu au reușit să înscrie până la finalul meciului. Cu 9 puncte în 8 meciuri, FC Brașov este pe locul 14. Etapa viitoare va întâlni, în deplasare, pe Viitorul Pandurii Târgu-Jiu.