FC Brașov a terminat la egalitate cu FK Miercurea Ciuc primul meci al etapei a 10-a din Liga 2

Publicat: vineri, 14 Octombrie 2022 , ora 18.50

FC Brașov a terminat la egalitate, scor 1-1, primul meci al etapei a 10-a din Liga 2 cu FK Miercurea Ciuc.

Pe Stadionul Tineretului, brașovenii au scos un punct, deși au evoluat mai bine de o repriză în inferioritate, după eliminarea lui Vasile Constantin, iar în minutele de final a fost eliminat și Burlacu.

Chiar și așa, gazdele au deschis scorul prin Dan Spătaru și au fost egalați cu reușita lui Jelena.

Portarul brașovenilor, Micu, a avut o serie de intervenții decisive pe parcursul reprizei secunde.

În urma acestei remize, FC Brașov rămâne pe locul 11 în clasament, cu 13 puncte, iar FK Miercurea Ciuc urcă pe poziția a 5-a cu 17 puncte.

În etapa viitoare, FC Brașov întâlnește Unirea Dej.