Ioana Corlățeanu, locul 6 la Campionatul Mondial de schi alpin juniori

Publicat: luni, 23 Ianuarie 2023 , ora 10.55

La Campionatul Mondial de schi alpin juniori, care se desfășoară în Austria, la St. Anton, sportiva Coronei Brașov, Ioana Corlățeanu, a ocupat locul 6, din 28 de sportive, la slalom uriaș, categoria U18.

La Super G, Diana Rențea, de asemenea de la Corona Brașov, a ocupat locul 24, din 37 de concurente, iar Andrei Stănescu a fost al 31- lea, din 72.

La aceeași competiție, Petru Luca Drăghici s-a clasat pe locul 13 la slalom uriaș, categoria U18, din 21 de sportivi prezenți la start.