6.00
Agenda Zilei

Floretiștii Coronei au participat, zilele acestea, la Cupa Aramis, la București

Publicat: luni, 20 Februarie 2023 , ora 12.11

Zilele acestea, la București s-a desfășurat Cupa Aramis, concurs de floretă dedicat copiilor, cu o participare numeroasă a sportivilor din România și Bulgaria.

Sportivii Coronei s-au întors din capitală cu următoarele rezultate: La categoria U15 fete, Maria Leonte a încheiat pe locul 5. La U13, băieți, Matei Cojanu a cucerit medalia de argint, iar Albert Man locul 7. Maria Leonte a reușit să prindă podiumul la categoria U13, fete, cu o clasare pe locul 3, iar la categoria U11, fete, Maia Iamandache a încheiat pe locul 6.

La București, sportivii Coronei Brașov au fost conduși de antrenorii Nona Cismaș, Matei Piukovici și Dorin Moraru.