Corona Brașov, învinsă de Sport Club Miercurea Ciuc în meciul doi al seriei ce contează pentru sferturile de finală Erste Liga

Publicat: marți, 21 Februarie 2023 , ora 9.52

În Erste Liga, Corona Brașov a fost învinsă acasă de campioana Sport Club Miercurea Ciuc, cu scorul de 4-1, în meciul doi al seriei ce contează pentru sferturile de finală.

Balazs Szabolcs Peter, Robert Ferencz-Csibi, Istvan Sofron și David Stach au punctat pentru ciucani, golul de onoare al ''lupilor'' fiind semnat de Daniel Koger.

În poarta harghitenilor, Atttila Adorijan a apărat 55 de șuturi în timp ce portarul Coronei, Rylan Toth, a avut un nou meci cu o evoluție slabă.

Corona câștigase primul meci al seriei, cu 6-5, după prelungiri, duminică, tot pe Patinoarul Olimpic din Brașov, astfel că scorul general este acum 1-1.

Următoarele două partide vor avea loc la Miercurea Ciuc, pe 23 și 24 februarie.