Ania Caill a cucerit titlul de campion național la slalom uriaș

Publicat: joi, 23 Februarie 2023 , ora 8.12

Ania Caill, sportivă legitimată la Corona Brașov a terminat pe locul doi concursul de slalom uriaș din cadrul Campionatelor Naționale de Schi ce se desfășoară la Borșa. Competiția a fost câștigată de ucrainianca Anastasiia Shepilenko astfel că Ania Caill a cucerit titlul de campion național. Podiumul a fost completat de brasoveanca Maria Constantin, sportiva născută la Predeal fiind legitimată la CSA Steaua. Competiția masculină a fost câștigată de Benjamin Szollos din Israel cel mai bine clasat român venind pe 12, Alexandru Ștefanescu.