Corona Brașov a pierdut primul meci cu Hochei Club Gheorgheni din semifinala Erste Liga

Publicat: luni, 6 Martie 2023 , ora 8.46

În primul meci din semifinala din Erste Liga dintre Corona Brașov și Hochei Club Gheorgheni, harghitenii s-au impus cu scorul de 2 la 1, după prelungiri.

Deși au condus cu 1-0 după reușita lui Gajdo Balasz, asistat de Connor Sills și Kevin Domingue, brașovenii au cedat în prelungiri.

Bence Orban a egalat în minutul 59, iar Sebastien Sylvestre a adus victoria harghitenilor după 29 de secunde din timpul suplimentar.

În  poarta brașovenilor, Patrick Polc a avut un nou meci excelent.

Astăzi, de la ora 18.30, urmează al doilea meci în deplasare pentru Corona, iar în 9 și 10 martie vor avea loc meciurile din Patinoarul Olimpic.

Seria se disputa după sistemul cel mai bun din 7 meciuri.

În cealaltă semifinală, Ferencvaros conduce cu 2-0 la general pe Budapest Akademia.

Sursa foto: Facebook / Corona Brasov