Arhivă : Știri din sport Înapoi

Radio Romania Brasov 93.3 FM - Mereu la inalțime ! - Asculta LIVE - Postul tău de știri și informații de actualitate din Brașov, naționale și internaționale! - Radio Romania Brasov 93.3 FM - Mereu la înalțime ! - Asculta LIVE

Victorie pentru FC Brașov în amicalul cu CSM Codlea

Publicat: vineri, 10 Martie 2023 , ora 9.09

Într-un meci amical disputat la Codlea, FC Brașov s-au impus cu scorul de 5-1 în fața celor de la CSM Codea.

Primii care au marcat au fost codlenii, prin Mihai Badea, în minutul 12, dar până la pauză brașovenii au întors scorul cu reușitele lui Kirill Kirilenko, din lovitură de la 11 metri și Diogo Izata.

Luca Florică și de două ori Adi Chică-Roșă au făcut ca la final scorul să fie 5-1 pentru stegari.

Pentru FC Brașov urmează deplasarea de la Slobozia, pentru meciul cu Unirea din Liga a doua de fotbal.

Partida va avea loc duminică, 12 martie, de la ora 13.00 și contează pentru ultima etapă din sezonul regulat.

Galben-negrii au nevoie de victorie și de o serie de rezultate favorabile în alte partide pentru a se califica în primele 6 echipe.

Momentan, brașovenii se află pe loc 9 cu 27 de puncte.