Arhivă : Știri din sport Înapoi

Radio Romania Brasov 93.3 FM - Mereu la inalțime ! - Asculta LIVE - Postul tău de știri și informații de actualitate din Brașov, naționale și internaționale! - Radio Romania Brasov 93.3 FM - Mereu la înalțime ! - Asculta LIVE

Olimpia CSU Brașov a pierdut primul meci din sfertul de finală din Liga Națională de Baschet Feminin

Publicat: miercuri, 22 Martie 2023 , ora 19.24

Echipa de baschet feminin Olimpia CSU Brașov a pierdut cu scorul de 68 la 61 primul meci din sfertul de finală din Liga Națională de Baschet Feminin cu Rapid București.

Brașovencele au avut un start de meci bun și au condus la pauză mare cu 42 la 31. Sfertul trei a fost unul dezastruos cedat de Olimpia cu 19-6 și a pierdut mult din organizarea de joc. Bucurestencele au închis apoi meciul în sfertul 4 cu plus 5.

Cea mai importantă marcatoare a gazdelor a fost George Anisha cu 28 de puncte și 13 recuperări.

Meciul doi al seriei ce se disputa după sistemul cel mai bun din trei meciuri se joacă duminică în București, iar un eventual meci trei al seriei va avea loc miercurea viitoare la Brașov.