Deja două medalii de aur pentru David Popovici. Care au fost rezultatele înotătorilor de la Corona Brașov?

Publicat: joi, 6 Aprilie 2023 , ora 8.00

Campionul european și mondial David Popovici a început în forță Campionatul Național de înot pentru seniori, tineret și juniori de la Otopeni. La 18 ani Popovici a câștigat două medalii de aur în probele de 50 m liber și 100 m spate.

Cel mai bun rezultat al celor de la Corona Brașov în prima zi a venit de la Alexandru Ionuț Jeler care a încheiat pe locul 5 proba de 200 m mixt masculin dedicată juniorilor.

Tot la categoria juniori Darius Coman a încheiat pe locul 7 finala de la 50 m liber, iar Alexandru Cucu a terminat pe 8 în finala de la tineret de 200 m mixt.

Până pe 9 aprilie în cadrul competiție de la Otopeni cei 17 reprezentanți ai clubului brașovean vor evolua în 67 de probe.