Real Madrid a învins Chelsea Londra, în prima manșă a sferturilor de finală ale Ligii Campionilor

Publicat: joi, 13 Aprilie 2023 , ora 9.00

Într-un meci din prima manșă a sferturilor de finală ale Ligii Campionilor, Real Madrid a învins, miercuri seară, pe teren propriu, cu scorul de 2-0, echipa Chelsea Londra.

La Madrid, Real a câștigat datorită golurilor marcate de Benzema și Asensio.

În minutul 59, de la Chelsea a fost eliminat Ben Chilwell.

Într-un alt meci din faza sferturilor, AC Milan s-a impus cu 1-0 în confruntarea de acasă cu Napoli. Partida a fost arbitrată de arbitrul român Istvan Kovacs.

La Milano, unicul gol al partidei a fost marcat de Bennacer.

În minutul 74, arbitrul român l-a eliminat pe Anguissa, de la Napoli.

Partidele retur se vor disputa la 18 aprilie.

În celelalte două sferturi de finală, disputate marți, Inter Milano a învins în deplasare Benfica, scor 2-0, și Manchester City a câștigat cu 3-0 confruntarea cu Bayern Munchen.