Arhivă : Știri din sport Înapoi

Radio Romania Brasov 93.3 FM - Mereu la inalțime ! - Asculta LIVE - Postul tău de știri și informații de actualitate din Brașov, naționale și internaționale! - Radio Romania Brasov 93.3 FM - Mereu la înalțime ! - Asculta LIVE

Un brașovean, unul dintre cei mai în formă atacanți din Italia

Publicat: duminică, 16 Aprilie 2023 , ora 20.40

Atacantul brașovean Rareș Burnete este unul dintre cei mai în formă atacanți din Italia.

La doar 19 ani, Burnete a reușit o performanță remarcabilă și a marcat 4 goluri în victoria echipei sale, Lecce U19, cu scorul de 5-0 contra celor de la AS Roma U19, meci contând pentru a 27-a etapă din campionatul de tineret Primavera.

Jucătorul crescut de cei de la Colțea 1920 Brașov a înscris un gol înainte de pauză, în minutul 43, iar pe celelalte 3 în minutele 63, 64 și 82, fiind schimbat la un minut după ultima reușită.

Cu aceste reușite, Rareș Burnete a devenit lider în topul golgheterilor din campionatul Primavera, având 18 reușite în 27 de meciuri.

De asemenea echipa sa, Lecce , este la rândul ei, pe primul loc în clasamentul competiției, cu 58 de puncte, urmată pe locurile 2 și 3 de Torino U19 și Fiorentina U19.