În play-off-ul Ligii a doua de fotbal, Dinamo București a pierdut meciul cu Politehnica Iași

Publicat: miercuri, 26 Aprilie 2023 , ora 9.43

Dinamo București a pierdut jocul disputat pe teren propriu în compania formației Politehnica Iași, în runda a cincea a play-off-ului Ligii a doua de fotbal.

Moldovenii s-au impus pe stadionul „Arcul de Triumf” cu scorul de 3-1 (1-1).

Dinamo a început foarte bine meciul și a deschis scorul prin Lamine Ghezali, în minutul 22, dar băieții lui Leo Grozavu au reușit să egaleze chiar înainte de pauză prin Shayon Harrison, în minutul 42.

În partea secundă a ieșit la rampă Alin Roman, care a marcat în minutele 57 și 68 și a stabilit scorul final, 3-1.

După această victorie, Poli Iași a revenit pe primul loc al clasamentului, cu 49 de puncte.

Podiumul este completat de CSA Steaua, cu 47 de puncte și Oțelul Galați, cu 45 de puncte adunate.

Dinamo este pe locul patru, cu 38 de puncte strânse.