Radio Romania Brasov 93.3 FM - Mereu la inalțime ! - Asculta LIVE - Postul tău de știri și informații de actualitate din Brașov, naționale și internaționale! - Radio Romania Brasov 93.3 FM - Mereu la înalțime ! - Asculta LIVE

Sepsi Sf. Gheorghe - U Cluj în finala Cupei României la fotbal

Publicat: vineri, 28 Aprilie 2023 , ora 8.43

Sepsi Sf. Gheorghe - U Cluj în finala Cupei României la fotbal.

Universitatea Cluj a reușit calificarea în finala Cupei României, după ce a trecut în semifinale de UTA, scor 1-0.

Arădenii au marcat prin Virgiliu Postolachi în minutul 15, dar reușita a fost anulată după intervenția VAR pentru fault.

În minutul 34, Ubbink l-a faultat în careu pe Remacle, iar arbitrul a dictat lovitură de la 11 metri, după consultarea VAR.

Dan Nistor a transformat penaltiul și a stabilit scorul final al partidei.

În cealaltă semifinală, Sepsi Sfântu Gheorghe a trecut miercuri de CFR Cluj, scor 3-0.

Finala Cupei României din acest an se va disputa la data de 24 mai, pe stadionul Municipal din Sibiu.

Învingătoarea dintre Sepsi și U Cluj va fi recompensată cu 240.000 de euro.

Mai multe articole despre Sepsi Sf. Gheorghe găsiți AICI.