Locul 4 pentru handbaliștii de la CS Sporting Ghimbav, în cadrul Campionatului Național de Juniori 3, Turneul Final Valoare

Publicat: luni, 29 Mai 2023 , ora 13.07

Locul 4 pentru handbaliștii de la CS Sporting Ghimbav, în cadrul Campionatului Național de Juniori 3, Turneul Final Valoare, după ce au pierdut finala mică cu scorul de 22-31, cu LPS Suceava.

Tudor Ganea de la Sporting Ghimbav a fost golgheterul turneului.

Totodată, handbaliștii de la clubul brașovean Avatar au câștigat Turneul Final Speranță- Juniori 3, după victoria din finală, cu CS Brazi, scor 41-29.

După succesul de la sfârșitul turneului ce a avut loc la Senini, în Maramureș, tinerii brașoveni au revenit acasă și cu 5 premii individuale: Paul Vieru a fost votat MVP turneului și cel mai bun centru și a câștigat și titlul de golgheter, iar Cosmin Ungureanu a fost cel mai bun inter drept și cel mai bun apărător al competiției.

Turneul a fost câștigat de HC “Talentul este Cheia” București după o finală cu Liceul Liviu Rebreanu Turda, scor 31-28, însă ardelenii au acuzat vehement maniera de arbitraj.