Mici floretiști ai Coronei s-au întors cu rezultate bune din Bulgaria

Publicat: duminică, 4 Iunie 2023 , ora 21.02

Micii floretiști de la Corona Brașov s-au întors acasă cu rezultate foarte bune de la concursul de verificare “Foil of Shumen”, desfășurat în Bulgaria.

La categoria U10 fete, Amalia Sidoreac a câștigat locul 2, iar Sara Amihăilesei a încheiat pe locul 3.

La categoria U14, Maria Leonte a ocupat locul 2, iar Natalia Scafă a terminat pe poziția a 5-a.

La masculin, la categoria U10, sportivul Popescu Andrei a obținut medalia de bronz. Andrei Gorghiu a intrat pe podium, loc 3, la categoria U14, iar Radu Andronic a terminat pe locul 7 în aceeași categorie.

În afara podiumului, Matei Cojanu a obținut locul 9 la categoria U14, iar Maia Iamandache locul 10 la categoria U10.

Pentru pentru sportivii Coronei, antrenați de Cismaș Nona, Moraru Dorin și Piukovici Matei, urmează Campionatele Naționalele, în perioada 23-26 iunie, la București.