Deznodământ amânat!

Publicat: duminică, 18 Iunie 2023 , ora 16.45

Campiona județului Brașov la fotbal, Ciucaș Tărlungeni, a terminat la egalitate scor 2-2 (1-1), manșa tur a barajului de promovare în Liga 3 cu CS Iernut, campioana județului Mureș.

Trupa condusă de Ionuț Mitroi a început perfect jocul și veteranul Marius Nicodim a deschis scorul în minutul 21 al partidei.

Gazdele au revenit și au restabilit egalitatea în minutul 32 prin reușita semnată de Andrei Stoica. Astfel s-a intrat la cabine la egalitate, scor 1-1.

În partea secundă, brașovenii au trecut din nou în avantaj după golul marcat de Coltofeanu în minutul 63. La ultima fază a meciului CS Iernut a egalat prin Baleaiar calificarea se va decide weekendul viitor la Tărlungeni.