Ciucaș Tărlungeni a promovat în liga a treia de fotbal

Publicat: duminică, 25 Iunie 2023 , ora 15.53

Sâmbătă a avut loc manșa retur a barajul de promovare în liga a treia de fotbal. În această fază a competiției, Ciucaș Tărlungeni a întâlnit campioana județului Mureș, CS Iernut.

După 2-2 în tur, la Mureș, Ciucaș Tărlungeni s-a impus, sâmbătă după-amiaza, pe propriul teren, cu 2-0. Astfel, cu scorul general de 4-2, brașovenii au obținut promovarea în liga a treia de fotbal.

Rareș Coltofean, în minutul 24, și Marian Constantinescu, în minutul 47, au marcat golurile victoriei echipei antrenate de Ionuț Mitroi. Constantinescu a ratat și o ocazie foarte mare, singur cu portarul advers. O ratare similiară a avut și Răzvan Mitroi, care este și patronul echipei din Tărlungeni.

Vă reamintim că, la finalul sezonului recent încheiat, ACS Kids Tâmpa Brașov a retrogradat din liga a treia de fotbal.