6.00
Agenda Zilei

FC Brașov a câștigat amicalul cu Olimpic Cetate Râșnov

Publicat: vineri, 28 Iulie 2023 , ora 21.33

Formația antrenată de Dan Alexa a învins cu 2-1, 1-1 la pauză, în confruntarea care a avut loc vineri după-amiaza, pe Stadionul Tineretului.

Fotbalistul camerunez de 24 de ani aflat în probe, Franck Tchassem, a deschis scorul în minutul 20, cu o lovitură de cap perfect plasată, din zece metri. În minutul 43, Raul Drugă a egalat pentru Cetate Râșnov din penalty, în minutul 43.

Scorul final a fost stabilit în minutul 52. Burlacu a trimis o diagonală de peste 30 de metri, iar Saim Tudor a marcat cu o lovitură de cap din marginea careului de 16 metri.

FC Brașov va mai susține un meci amical sâmbătă dimineața, tot pe Stadionul Tineretului. Stegarii vor întâlni, de la ora 11.00, pe Sepsi OSK 2.