Arhivă : Știri din sport Înapoi

Radio Romania Brasov 93.3 FM - Mereu la inalțime ! - Asculta LIVE - Postul tău de știri și informații de actualitate din Brașov, naționale și internaționale! - Radio Romania Brasov 93.3 FM - Mereu la înalțime ! - Asculta LIVE

În Liga a treia de fotbal, SR Brașov a pierdut meciul restanță din prima etapă cu Viitorul Curița

Publicat: miercuri, 13 Septembrie 2023 , ora 9.08
În Liga a treia de fotbal, seria a cincea, SR Brașov a pierdut meciul restanță din prima etapă cu Viitorul Curița, scor 6 la 1.

În meciul disputat în deplasare la Filipești, golul brașovenilor a fost marcat de Edi Rența, în minutul 36, când a punctat din lovitură liberă.

Brașovenii au jucat în inferioritate numerică din minutul 50, când la scorul de 2-1,  Edi Rența a fost eliminat pentru două cartonașe galbene.

Brașovenii rămân fără punct în clasamentul seriei unde ocupă ultimul loc cu un golaveraj de 2 goluri marcate și 15 primite.

În etapa viitoare, SR Brașov va juca sâmbătă, pe teren propriu, cu KSE Tg. Secuiesc.