FCSB a învins în deplasare FC Bihor, într-un meci din Cupa României

Publicat: joi, 28 Septembrie 2023 , ora 9.01

FCSB a învins în deplasare, scor 2-0, formația FC Bihor, într-un meci contând pentru grupa C a Cupei României.

Bucureștenii au dominat prima repriză în care au înscris în minutul 26, prin David Miculescu.

Liderul din Superligă și-a mărit avantajul în partea a doua când Ngezana a înscris la o lovitură de colț, în minutul 69, și a securizat victoria FCSB în primul meci din Cupa României.

În alte partide din cea de a doua zi de Cupă, Petrolul Ploiești a învins-o la limită pe Progresul Pecica, scor 2-1, iar cu același scor s-au impus și arădenii de la UTA în fața celor de la Gloria Buzău.

Surpriza zilei a venit din partea Universității Craiova, care a obținut doar un punct din meciul cu CS Tunari, scor 1-1.

Corvinul Hunedoara a obținut o victorie clară în fața celor de la Chindia Târgoviște, scor 2-0, iar FC Hermannstadt și Sepsi Sfântu Gheorghe s-a încheiat cu o remiză, scor 1-1.

Joi, 28 septembrie, de la ora 16:00, se joacă Steaua – U Cluj, de la ora 18:30 CSM Alexandria – CFR Cluj, iar de la ora 21:00, FC Botoșani – Rapid.