Corona a învins Dinamo București în ultimul meci al etapei a patra din Liga Națională de Baschet Masculin

Publicat: marți, 17 Octombrie 2023 , ora 9.11

Corona Brașov a învins Dinamo București în ultimul meci al etapei a patra din Liga Națională de Baschet Masculin, scor 74 la 67, în Sala Sporturilor din Brașov.

Brașovenii au avut start de meci bun și au câștigat primele sferturi 21 - 20, 23-17 pentru un avans de 7 puncte la pauza mare.

În sfertul trei, bucureștenii au fost în control total și au întors rezultatul în favoarea lor începând cu un run de 10 la 0 din primele minute.

Corona a replicat în ultimele 10 minute și în spatele unei prestații solide a lui Ousmane Barro, 15 puncte și 10 recuperări, a bifat al doilea succes din acest sezon.

Cel mai bun marcator al brașovenilor a fost Andrei Petică cu 19 puncte:

În clasament, Corona Brașov a urcat pe locul 4 în seria A cu 6 puncte, iar în runda următoare va juca în deplasare cu CSM Tg Jiu.