Zi de excepție pentru înotătorii Coronei, în startul campionatelor de la Otopeni

Publicat: vineri, 10 Noiembrie 2023 , ora 9.50

Zi de excepție pentru înotătorii de la Corona Brașov în startul Campionatelor Naționale de înot în bazin scurt de la Otopeni.

Vedeta delegației a fost Darius Coman, cel care a cucerit trei medalii de aur  în proba de 200 metri bras seniori, tineret și juniori, una de aur cu ștafeta și a stabilit de asemenea 4 recorduri naționale.

Ziua prolifică a clubului brașovean a fost completată de ștafeta de 4x50 metri masculin juniori, care a câștigat medalia de aur în componența  Danis Volontir , Alexandru Nistorescu, Alexandru Ionut Jeler și Darius Stefan Coman, de Alexandra Maticiuc, bronz la seniori în proba de 50 metri bras și Danis Volontir bronz la juniori 200 metri bras în finala B.

Vedeta David Popovici a câștigat o primă medalie de aur la naționalele în bazin scurt după ce s-a impus la 100 de metri liber.

Nu pierde niciodată o emisiune importantă, o melodie preferată sau cele mai recente știri.

Descarcă acum aplicația Radio România și te poți bucura de posturile de radio preferate oriunde și în orice moment!

Aplicația Radio România este disponibilă atât în AppStore, cât și în Google Play