Olimpic Cetate Râșnov, victorie la Sf. Gheorghe

Publicat: vineri, 10 Noiembrie 2023 , ora 16.34

În Liga a treia de fotbal Olimpic Cetate Râșnov s-au impus în deplasare contra echipei secunde a celor de la Sepsi OSK cu scorul de 3-2, după ce la pauză a fost egal, 1-1.

Partida a deschis runda cu numărul 12 din seria a 5-a, iar cu acest succes elevii lui Petre Lucian rămân pe primul loc în serie cu 28 de puncte, la egalitate cu AFC Câmpulung Muscel.

Pe Stadionul Municipal din Sf. Gheorghe, Toderașcu a deschis scorul pentru oaspeți în prima repriză dar elevii lui Vali Suciu au întors rezultatul la 2 la 1 cu golurile lui Grigore și Szilard. Finalul de meci a aparținut rașnovenilor care au punctat de două ori, prin Drugă, din penalty, și Moroie.

În celălalt meci al zilei AFC Câmpulung Muscel a trecut de Viitorul Curița cu 4-0.

Nu pierde niciodată o emisiune importantă, o melodie preferată sau cele mai recente știri.

Descarcă acum aplicația Radio România și te poți bucura de posturile de radio preferate oriunde și în orice moment!

Aplicația Radio România este disponibilă atât în AppStore, cât și în Google Play