Hochei. Liga Națională. Corona, încă o victorie cu Steaua

Publicat: joi, 16 Noiembrie 2023 , ora 8.39
Corona Brașov a câștigat și cel de-al doilea meci cu Steaua, din Liga Națională de hochei, desfășurat la Patinoarul Olimpic Brașov.

După ce în primul meci, desfășurat marți, Corona a învins cu 3-2, miercuri, trupa brașoveană s-a impus cu 2-1, la capătul unui meci intens.

Corona a deschis scorul în prima repriză, prin Williams, după care a urmat o a doua repriză fără goluri, în ciuda unei dominării autoritare a Coronei. În a treia repriză, fiecare echipă a marcat un gol, cel al Coronei Brașov fiind înscris de VanWormer, care a stabilit scorul final, 2-1, pentru echipa Brașovului.

Corona are 21 de puncte, din 8 partide disputate în Campionatul Național și va juca următorul meci tot acasă, în 18 noiembrie, cu Sapienția U23.