Arhivă : Știri din sport Înapoi

Radio Romania Brasov 93.3 FM - Mereu la inalțime ! - Asculta LIVE - Postul tău de știri și informații de actualitate din Brașov, naționale și internaționale! - Radio Romania Brasov 93.3 FM - Mereu la înalțime ! - Asculta LIVE

Hochei. Corona, victorie la Miskolc

Publicat: vineri, 24 Noiembrie 2023 , ora 8.05
Echipa de hochei Corona Brașov a început cu o victorie deplasarea din Erste Liga, după ce s-a impus cu 7-3 pe terenul celor de la DVTK Miskolc.

Radim Valchar a deschis scorul în startul partidei înainte ca maghiarii să egaleze până la prima pauză. Daniel Kogger și o dublă a lui Philippe Cornet i-au dus pe brașoveni la 4-1 înainte de un nou gol al gazdelor. Brașovenii au închis meciul în ultima repriză cu alte trei goluri semnate de Albert Zagidulin, Kristian Szabo și Jared Van Wormer.

Vineri de la ora 19.00 elevii lui Dave MacQueen vor evolua pe terenul celor de la DEAC Debrecen. În clasamentul din Erste Liga Corona Brașov este pe locul 6 cu 23 de puncte.