Astăzi s-a disputat ultimul meci din 2023 în liga a doua de fotbal

Publicat: duminică, 3 Decembrie 2023 , ora 15.00

În liga a doua de fotbal, astăzi s-a jucat ultimul meci din acest an.

Este vorba despre confruntarea Chindia Târgoviște – Concordia Chiajna, scor 1-1.

Gazdele au deschis scorul în minutul 48, după autogolul fostului jucător de la FC Brașov, Florin Dumbravă. Oaspeții au stabilit rezultatul final în minutul 89, după reușita lui Adrian Bălan.

În clasamentul competiției, după 15 meciuri, CSC 1599 Șelimbăr este prima, cu 32 de puncte, în timp ce ultimul loc al clasamentului este ocupat de Progresul Spartac, cu un singur punct. Competiția se va relua în luna februarie.