6.00
Agenda Zilei

Hochei. Corona Brașov, victorie la Galați

Publicat: marți, 5 Decembrie 2023 , ora 9.09
În Campionatul Național de hochei, Corona Brașov a câștigat meciul din deplasare cu CSM Galați, scor 7-2.

După două reprize echilibrate, brașovenii s-au desprins cu 5 goluri marcate în ultimele 20 minute. Radim Valchar, Pavlo Borysenko, Judd Blackwater, Phillip Cornet, Connor Sills, Jared VanWormer și Albert Zagidulin au fost marcatorii Coronei Brașov în acest meci. Cele două echipe se vor întâlni și marți.

Corona este pe primul loc în competiția internă cu 36 de puncte, la egalitate de puncte cu Hochei Club Gheorgheni. Cele două echipe se întâlnesc în meci direct pe 10 decembrie la Brașov. Până atunci elevii lui Dave MacQueen vor mai evolua în Erste Liga contra Dunajvarosi pe 7 decembrie.