Arhivă : Știri din sport Înapoi

Radio Romania Brasov 93.3 FM - Mereu la inalțime ! - Asculta LIVE - Postul tău de știri și informații de actualitate din Brașov, naționale și internaționale! - Radio Romania Brasov 93.3 FM - Mereu la înalțime ! - Asculta LIVE

Volei masculin. Corona, duel cu Dinamo pentru un loc în Final Four-ul Cupei României

Publicat: marți, 5 Decembrie 2023 , ora 9.30
Corona Brașov luptă pentru accederea în Final Four-ul Cupei României la volei masculin. Misiunea echipei antrenate de Laurențiu Lică este una dificilă, după ce a cedat în turul sfertului de finală cu Dinamo București, scor 0-3.

Înfrângerea din capitală a fost a fost singura partidă din acest sezon in care brașovenii nu au câștigat set. Chiar și așa brașovenii cred în șansă lor de a intra în primele patru echipe din Cupa României.

„Încercăm o remontada spaniolă, meciul din tur. Eu consider că băieții au luptat și credem că în meciul retur putem reuși o surpriză. Chiar dacă plecăm de la un 0-3, noi avem nevoie de un 3-0, 3-1 și un eventual golden set”, a declarat antrenorul Laurențiu Lică.

De pe primul loc în Divizia A1, Corona promite spectacol în returul din Sala Sporturilor din Brașov. Partida are loc miercuri 6 decembrie de la ora 18.00.