Arhivă : Știri din sport Înapoi

Radio Romania Brasov 93.3 FM - Mereu la inalțime ! - Asculta LIVE - Postul tău de știri și informații de actualitate din Brașov, naționale și internaționale! - Radio Romania Brasov 93.3 FM - Mereu la înalțime ! - Asculta LIVE

Hochei. Corona Brașov, victorie în Erste Liga

Publicat: joi, 7 Decembrie 2023 , ora 21.19
Corona Brașov s-a impus cu 3-2, pe reprize 2-0, 1-1, 0-1, în meciul din Erste Liga la hochei, în fața echipei maghiare Dab.

Partida a prilejuit un eveniment așteptat an de an, în prejma sărbătorilor. La primul gol al echipei Brașovului, care a fost înscris în minutul 3, spectatorii au aruncat pe gheață sute de jucării de pluș, care au fost colectate și vor ajunge la copiii defavorizați.

Golurile echipei brașovene au fost marcate de Piche, Zagidullin și Cornet.

În clasamentul Erste Liga, Corona Brașov a urcat pe locul 3 și va juca următorul meci tot acasă, cu ACSH Gheorghieni (duminică, de la ora 17,30).

Browserul Dvs. nu poate reda acest clip.