6.00
Agenda Zilei

Corona Brașov - CSM Târgoviște, duel pentru Final Four

Publicat: miercuri, 13 Decembrie 2023 , ora 10.33
Echipa de volei feminin Corona Brașov evoluează în această seară contra celor de la CSM Târgoviște în cadrul returului sferturilor de finală din Cupa României.

Partida din Sala Sporturilor este decisivă pentru accederea în primele patru echipe ale competiție iar în meciul tur, la Târgoviște, gazdele s-au impus cu 3-2.

În tur MVP-ul gazdelor a fost Monika Krasteva, cu 23 de puncte, iar Simina Străchinescu s-a remarcat de la Corona, cu 25 de puncte, la finalul unei partide ce a durat 2 ore și 20 minute. Fetele lui Ciprian Dârnescu și-au luat între timp revanșa în campionat unde s-au impus cu scorul de 3 la 1, rezultat ce este suficient și în partida din Cupa României pentru a trece în faza următoare.

Partida dintre Corona Brașov și CSM Târgoviște se joacă astăzi de la ora 18.00 în Sala Sporturilor.