CSO Teutonii Ghimbav au pierdut duelul cu CSM Oradea

Publicat: duminică, 11 Februarie 2024 , ora 19.06

În etapa a doua din play-off-ul pentru promovare din campionatul eșalonului secund masculin CSO Teutonii Ghimbav au pierdut duelul cu CSM Oradea, scor 30 la 33.

În Sala Metrom din Brașov, elevii lui Cătălin Vasilache au intrat la pauză la egalitate cu orădenii, 17-17, dar au cedat in repriza secundă.

Ghimbășenii au înregistrat primul eșec din această fază a campionatului contra noului lider a play-off-ului. Hodorog cu 8 goluri și Dănilă cu 5 au fost principalii marcatori pentru gazde.

În alt joc al etapei, CSM Făgăraș a cedat la rândul ei, în deplasare, cu CS Medgidia, 33 la 25, chiar daca la pauză elevii lui Eugen Frățilă au condus la un gol, 13-12.

În clasamentul din play-off, CSO Teutonii Ghimbav și CSM Făgăraș sunt pe locurile 4 și 5 cu câte 3 puncte .