Volei masculin: Corona se impune la Zalău

Publicat: miercuri, 14 Februarie 2024 , ora 21.41

Voleibaliștii de la Corona Brașov au obținut o victorie cu emoții, în această seară, în etapa a 18-a a Diviziei A1.

Jucând în deplasare, cu SCM Zalău, echipă aflată pe locul 8, Corona, care este lidera clasamentului, a câștigat greu, scor 3-2, după ce a fost condusă cu 2-1 la seturi. Mai mult, în setul decisiv, gazdele au avut și patru puncte avantaj, dar Corona s-a concentrat mai bine pe final de meci și a evitat înfrângerea.

Scorul a fost 15-10 în setul decisiv. Corona are acum 47 de puncte în clasament și va juca etapa viitoare acasă, cu lanterna roșie a clasamentului, Universitatea Cluj, care nu are niciun punct și doar două seturi câștigate în 17 meciuri jucate.