Echipele de U16 și U17 ale celor de la Kids Tâmpa Brașov, în sferturile de finală ale Cupei Elitelor la fotbal

Publicat: luni, 4 Martie 2024 , ora 10.40

Formația de U16, pregătită de Cristi Cristea, a câștigat meciul din ultima etapă a fazei grupelor, 3-1 în deplasare, cu CSA Steaua. Golurile brașovenilor au fost marcate de Dani Vasile, o dublă și Dragoș Pascu. Kids Tâmpa Brașov U16 a terminat pe primul loc în Seria 1- Grupa B, cu 15 puncte.

Echipa de U17 de la Kids Tâmpa, antrenată de Ovidiu Mihai, a terminat la egalitate, 0-0, partida cu AFK Csikszereda Miercurea Ciuc, și s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Elitelor după ce a câștigat grupa din care a făcut parte.

A fost un ultim meci din acest mini-campionat. Ambele echipe erau calificate și conta doar locul în clasament. Ne bucurăm că am reusit să câștigăm această grupă si mergem cu un moral foarte bun în etapa următoare. Ne dorim să terminăm cât mai sus, astfel că ne vom pregăti cât mai bine”, a declarat Ovidiu Mihai.

În schimb, echipa sub 15 ani a clubului brașovean a ratat calificarea în sferturile Cupei Elitelor. Brașovenii au pierdut ultimul meci din grupă, 1-4 cu CSA Steaua, și au terminat pe locul secund.