SR Brașov se califică în turul 4 al Cupei României

Publicat: marți, 24 August 2021 , ora 20.32

Echipa suporterilor, din liga a treia, a eliminat pe FC Brașov, din liga a doua.

Stegarii au învins cu 1-0, după golul marcat de portarul Bogdan Căucă, în minutul 86, din lovitură liberă perfect plasată, de la aproape 20 de metri.

Meciul a fost unul echilibrat, ușor dominat, însă, de SR Brașov, care a ratat trei ocazii importante, prin Cenk, de două ori și Răchișan.

Oaspeții din această seară au ratat o ocazie în minutul 61, dar șutul lui Roșu din lovitură liberă a fost scos de Căucă, eroul confruntării.

La partidă au asistat și aproximativ 500 de fani ai galben-negrilor, care și-au susținut formația pe tot parcursul meciului.