Cetățenii Ghimbav / Olimpic Zărnești, 1-1 în Liga a 4-a

Publicat: joi, 21 Octombrie 2021 , ora 10.05
Sursa foto: Facebook / Cetățenii Ghimbav
Liga a 4-a Brașov a programat miercuri etapa a zecea, a doua intermediară, din acest sezon.

Derbiul rundei a avut loc la Ghimbav, între formația locală Cetățenii și liderul campionatului Olimpic Zărnești, meci terminat la egalitate, 1-1. Elevii lui Mihai Stere au deschis scorul în minutul 5 prin Sergiu Mihai, dar gazdele pregătite de Sorin Corâiu au restabilit egalitatea în minutul 54 prin Lucian Barabas.

În celelalte meciuri ale rundei s-au înregistrat rezultatele: CSM Făgăraș – ACS Steagul Roșu Brașov 1-5, Colțea Brașov – Prietenii Rupea 2-1, ACS Prejmer – Aripile Brașov 4-0, Chimia Victoria – Inter Cristian 0-5, Ciucaș Tărlungeni – AS Weidenbach 1-1, ACSM Codlea – Olimpic Voila 12-1, Bucegi Moeciu – ACS Hoghiz 4-1.

Olimpic Zărnești este lider în continuare cu 26 de puncte, fiind urmată de Cetățenii Ghimbav 23 puncte respectiv ACS Steagu Roșu, AS Weidenbach si ACS Prejmer cu câte 20 de puncte.

Sâmbătă dimineață este programată etapa a 11-a.