SR Brașov, înfrângere în deplasare cu Hermannstadt II

Publicat: vineri, 5 Noiembrie 2021 , ora 18.13
Sursa foto: Facebook / FC Hermannstadt
În runda a 11-a a Ligii 3 SR Brașov a pierdut meciul disputat în deplasare cu Hermannstadt II, scor 3 la 2.

„Stegarii” au condus cu 2-0, după golurile marcate în prima repriză de Olteanu și Răchișan, însă gazdele au reușit să întoarcă rezultatul în ultimul sfert de oră al partidei. Golul victoriei sibienilor a venit în minutul 90, după o fază confuză la care centralul și tușierul au luat inițial decizii diferite.

Într-o altă partidă a seriei a cincea din Liga a treia Kids Tâmpa a pierdut, 0-1, la Sf. Gheorghe, cu Sepsi II și rămâne fără victorie în acest sezon.

SR Brașov rămâne cu 11 puncte la 6 lungimi de ultimul loc care duce în play-off la finalul sezonului, ocupat de KSE Tg. Secuiesc, grupare care va juca mâine cu Olimpic Cetate Râșnov.