0.00

Medalie de argint pentru sportiva brașoveancă Adina Cîrciogel

Publicat: duminică, 27 Februarie 2022 , ora 15.37
Sursa foto: CS Țara Bârsei 2011 Brașov

Sportiva Adina Cîrciogel legitimată la clubul CS Țara Bârsei 2011 Brașov a obținut medalie de argint la tineret în proba de 400 metri în cadrul Campionatului Național de Seniori și Tineret la atletism desfășurate în Sala de atletism "Ioan Soter", din cadrul CSN București "Lia Manoliu".

Brașoveanca de 21 de ani antrenată de Horațiu Calfa a terminat pe locul secund cu timpul de 57.18 în competiția de tineret și pe locul cinci în clasamentul senioarelor.

În cadrul aceleiași competiții, Andreea Lungu de la CSM Brașov a ocupat locul 4 în concursul de aruncare a greutății cu o performanță de 13.14 metri. În aceeași probă, dar la masculin, Ion Marius Vasile a încheiat pe locul 6.