23.00
Transilvania by night
Apoi:
0.00

Arcada Galați a câștigat Cupa României la volei masculin, competiție care s-a desfășurat la Brașov

Publicat: luni, 14 Martie 2022 , ora 12.01
Sursa foto: Radio România Brașov FM

Turneul final al Cupei României la volei masculin, desfășurat la Sala Sporturilor din Brașov în acest weekend, s-a încheiat cu victoria echipei Arcada Galați.

Echipa antrenată de brașoveanul Sergiu Stancu a învins Steaua cu 3-0 (pe seturi, 25-19, 25-21, 25-23).

Cu un angrenaj omogen, format din jucători puternici și experimentați, echipa din Galați s-a impus după o oră și 20 de minute de joc, arătându-se net superioară la fileu.

În semifinale, Arcada Galați trecuse de SCM Craiova, cu 3-1, iar Steaua câștigase, cu 3-0, meciul cu SCM Zalău.

Cele două finaliste ale Cupei României se vor întâlni și în play-off-ul Campionatului Național, care începe la sfârșitul acestei luni.