Buletin de știri

2-1 pentru SR Brașov în meciul cu CS Blejoi

Publicat: miercuri, 4 Mai 2022 , ora 22.40
Sursa foto: arhivă / pixabay.com

În etapa a 6-a din play-out-ul seriei a cincea a Ligii a treia de fotbal, SR Brașov a câștigat meciul cu CS Blejoi, scor 2-1.

Pe Stadionul Tineretului, golurile victoriei galben-negrilor au fost marcate de George Linguraru și Adrian Stoian, în prima repriză.

Oaspeții au redus din diferență în repriza secundă prin Ionuț Șerban și pe final au mai ratat o șansă importantă, portarul brașovenilor Bogdan Căucă intervenind salvator.

Cu 26 de puncte acumulate, brașovenii pregătiți de Sorin Corâiu se afla pe locul 5 în serie.

Etapa viitoare, SR Brașov va juca sâmbătă, în deplasare, cu CSO Plopeni.