Radio Romania Brasov 93.3 FM - Mereu la inalțime ! - Asculta LIVE - Postul tău de știri și informații de actualitate din Brașov, naționale și internaționale! - Radio Romania Brasov 93.3 FM - Mereu la înalțime ! - Asculta LIVE

SR Brașov merge mai departe în Cupa României. Kids Tâmpa a fost eliminată

Publicat: joi, 18 August 2022 , ora 10.06
Sursa foto: SR Brașov

SR Brașov a câștigat categoric derby-ul Țării Bârsei.

În prima fază a Cupei României, stegarii au întâlnit pe Olimpic Cetate Râșnov. SR Brașov s-a impus fără emoții, scor 4-0, 2-0 la pauză.

Au marcat: Carlo Danciu, Dragoș Sandu, Marius Savu și goalkeeper-ul Bogdan Căucă. Acesta a punctat la ultima fază a meciului din lovitură liberă, de la aproape 20 de metri.

În aceeași fază a competiției, ACS Kids Tâmpa Brașov a fost eliminată, dramatic, de KSE Tg. Secuiesc. Scorul a fost 0-0 după 90 de minute. Când toată lumea aștepta penalty-urile, golul oaspeților a venit în minutul 119. Kids a evoluat în inferioritate din minutul 107, atunci când Nechita a fost eliminat.