Arhivă : Știri din sport Înapoi

Radio Romania Brasov 93.3 FM - Mereu la inalțime ! - Asculta LIVE - Postul tău de știri și informații de actualitate din Brașov, naționale și internaționale! - Radio Romania Brasov 93.3 FM - Mereu la înalțime ! - Asculta LIVE

FC Brașov a fost învinsă de Progresul Spartac, scor 2-1

Publicat: sâmbătă, 3 Septembrie 2022 , ora 14.04

FC Brașov a fost învinsă în etapa a cincea din Liga a doua în deplasare, la Buftea, de către Progresul Spartac, scor 2-1. După o prima repriză anostă actul secund a fost unul animat, cu un final dramatic pentru brașoveni. Lazăr a deschis scorul în minutul 65 cu un șut din afara careului la care portarul gazdelor a greșit. Elevii lui Alexa s-au aparat organizat și puteau da lovitura pe final când Angelov a șutat în bară, cu poarta goală după ce driblase portarul. Minutele de prelungiri au adus golurile gazdelor. Șandru a punctat în minutul 90 după un corner iar Tudorache a făcut 2 la 1 în ultimul minut de prelungire după ce a înscris dintr-un penalty foarte ușor acordat. În urma acestei înfrângeri echipa antrenată de Dan Alexa a rămas cu 5 puncte în clasament.