Apoi:
0.00

Rezultatele etapei a 10-a din Liga a 3-a la fotbal

Publicat: duminică, 30 Octombrie 2022 , ora 7.17

Sâmbătă după-amiază au avut loc meciurile etapei a 10-a din Liga a 3-a la fotbal. Pe Stadionul Tineretului s-a jucat derby-ul dintre SR Brașov și ACS Kids Tâmpa Brașov. Meciul s-a terminat la egalitate, scor 1-1. Horia Popa a deschis scorul pentru SR Brașov, din lovitură de la 11 metri, în minutul 37. Iulian Nechita a marcat pentru Kids Tâmpa și a stabilit scorul final imediat după pauză, în minutul 48. Olimpic Zărnești a obținut doar a doua victorie din acest campionat. A învins cu 2-0 pe KSE Târgu Secuiesc. Golurile meciului au fost marcate de Grideanu și Sergiu Mihai. Cetate Râșnov a remizat, pe propriul teren, în compania celor de la Sepsi OSK 2 Sfântu Gheorghe, scor 1-1. Vârlan a punctat pentru gazde. După 10 etape, SR Brașov este pe locul 3, cu 17 puncte. Cetate Râșnov este pe locul 4, cu 15 puncte. Kids Tâmpa pe 7, cu 11 puncte, iar Olimpic Zărnești pe ultimul loc, cu 7 puncte.

Sursa foto: Kids Tampa