16.03
Sens unic (continuare)

Victorie categorică

Publicat: duminică, 30 Octombrie 2022 , ora 13.03
În etapa a 12-a a Ligii a 2-a de fotbal, FC Brașov a obținut cea mai categorică victorie din acest sezon. FC Brașov a învins cu 4-0 pe CSC Dumbrăvița. Bulgarul Anghelov a deschis scorul în minutul 19, cu un șut din cădere, din 12 metri, după o pasă de excepție primită de la Dan Spătaru. S-a făcut 2-0 în minutul 58. Anghelov a ínscris cu capul, după un corner executat de același Spătaru. În minutul 83, Tudor Saim a marcat pentru 3-0 cu un șut plasat de la 14 metri. Același Tudor Saim a închis tabela în minutul 87, din lovitură liberă, după o gafă a portarului bănățean. Cu acest succes, FC Brașov a acumulat 16 puncte și este pe locul 12. Stegarii vor întâlni, etapa viitoare, în deplasare, pe Concordia Chiajna.