15.05
Sens unic
Apoi:
16.00

FC Hermannstadt și FC Argeș, calificate în sferturile de finală ale Cupei României la fotbal

Publicat: joi, 8 Decembrie 2022 , ora 8.07
Sursa foto: arhivă / pixabay.com

FC Hermannstadt și FC Argeș s-au calificat în sferturile de finală ale Cupei României la fotbal, în timp ce Universitatea Craiova, una dintre pretendentele la câștigarea trofeului, a părăsit competiția după faza grupelor.

FC Hermannstadt a învins-o pe Chindia Târgoviște cu scorul de 4-1, la Mediaș, câștigând astfel Grupa D.

În alt joc, FC Argeș a dispus de Universitatea Craiova cu 2-1, oltenii fiind eliminați din Cupa României.

La finalul partidei Mirel Rădoi și-a anunțat demisia din funcția de antrenor al Universității Craiova.

În sferturile de finală ale Cupei României s-au calificat și echipele din Cluj Napoca, Universitatea și CFR, după remizele înregistrate în ultima etapă din Grupa C.

CFR Cluj a terminat nedecis cu Farul Constanța, 0-0, la Ovidiu, deși gazdele au jucat în zece din minutul 3, când a fost eliminat Andrei Borza.

Universitatea Cluj și Rapid București au terminat, de asemenea, la egalitate, 0-0, pe Cluj Arena, astfel că Rapid a ratat calificarea, în timp ce ''șepcile roșii'' au obținut biletul pentru faza următoare.