Radio Romania Brasov 93.3 FM - Mereu la inalțime ! - Asculta LIVE - Postul tău de știri și informații de actualitate din Brașov, naționale și internaționale! - Radio Romania Brasov 93.3 FM - Mereu la înalțime ! - Asculta LIVE

FC Brașov, amical cu egal

Publicat: sâmbătă, 15 Iulie 2023 , ora 15.50
Sursa foto: FC Brașov

Într-un meci amical disputat pe Stadionul Tineretului, FC Brașov a terminat la egalitate amicalul contra celor de la Ceahlăul Piatra-Neamț , scor 1-1.

Brașovenii au deschis scorul în minutul 19 prin Stefan Blănaru, care a transformat un penalty obținut de Dan Spătaru. Moldovenii pregătiți de Cristi Pustai au egalat în minutul 90 prin Vasile Petra.

Brașovenii au avut câteva ocazii importante ratate însă de Călin Popescu, Ștefan Blănaru și Vlad Marica, la fiecare fază portarul oaspeților fiind salvat de bară.

Săptămâna viitoare, FC Brașov va mai disputa două meciuri de pregătire, miercuri cu Unirea Slobozia și sâmbătă cu AFC Odorheiu Secuiesc.