Buletin de știri

SR Brașov a obținut primul punct din actualul sezon

Publicat: sâmbătă, 28 Octombrie 2023 , ora 19.08
Sursa foto: Facebook / SR Brasov

În Liga a treia de fotbal, SR Brașov a obținut primul punct din actualul sezon după remiza, scor 2-2 din meciul cu Viitorul Curița din prima etapă a returului.

Pentru galben-negrii au punctat antrenorul - jucător Ionuț Pîrvu, cu un șut fabulos de la 30 de metri respectiv Andrei Dedu. Oaspeții au egalat cu goluri marcate în ultimele 20 de minute.

Tot în etapa a 10-a, Olimpic Zărnești a învins liderul Câmpulung Muscel cu 3 la 2 după ce a fost condusă cu 2 la 0 la pauză. Elevii lui Mihai Stere au punctat prin dubla lui Andrei Marinescu și golul lui Andrei Gavrilă.

În aceeași rundă, Cetate Râșnov s-a impus cu 4 la 0 contra Ciucaș Tărlungeni, iar Kids Tâmpa a învins cu 2 la 0 în deplasare pe Sepsi OSK 2.